Zielone Ściany

06/01/2016 | 0 komentarzy

Wraz z wejściem do naszych domów nowoczesnego stylu wnętrz, kwietniki oraz doniczki z parapetów zostały niemalże w 100% wyeliminowane. Jako motyw zdobniczy na jadalnianych stołach sporadycznie pojawiają się wazony z bukietami świeżych kwiatów. Jednak projektanci dostrzegli tą lukę i wyszli naprzeciw naszym pragnieniom powrotu do natury, tworząc nowy trend, który nazwany  jest ogrodem wertykalnym.

 

lazienka z zieloną ścianą

www. inspiracjewmoimmieszkaniu.blogsot.com

 

Ogród wertykalny, inaczej pionowy ogród, stanowi konstrukcję w postaci ściany pokrytej rożnymi rodzajami roślin. Może on przyjmować różne kształty i rozmiary, a co najważniejsze jest łatwy w pielęgnacji. Stanowi niezwykle efektowny i nowoczesny element dekoracyjny, dzięki możliwości kompozycji różnorodnych gatunków roślin.

 

zielona sciana ogrod wertykalny

www.k-rain.com.pl

 

Korzenie roślin umiejscowione są w specjalnych modułach, które umocowane są pod ścianą specjalnymi uchwytami, natomiast woda i minerały dostarczane są za pomocą systemu automatycznego nawadniającego. Niewątpliwym atutem pionowego ogrodu, jest możliwość montażu go w dowolnym miejscu zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, jak i w pomieszczeniach bez światła słonecznego np. biurach, w takim wypadku stosuje się system doświetlania.

 

ogród ścienny

www. pixel-garden.co.uk

 

Ogród tego typu to nie tylko walory wizualne, decydując się na tak skomponowaną zielona przestrzeń w domu tworzymy swój prywatny ekosystem, który zwiększa ilość tlenu, reguluje poziom wilgotności, a także redukuje ilość kurzu w powietrzu. Co więcej zielona ściana dzięki swojej właściwości tłumienia hałasu bez obaw sprawdzi się, również jako element podziału przestrzeni. Przebywając w otoczeniu roślin otrzymujemy więcej energii, a co za tym idzie stymuluje to nasz dobry nastrój oraz zmniejsza poziom stresu, jednocześnie podnosząc wydajność pracy.

 

jadalnia z ogrodem

www. cdn.home-designing.com

 

Niejeden z nas chciałby mieć swoją prywatną ekosferę, jednak największe ograniczenie stanowi przestrzeń, a tak właściwie jej brak. Ogród wertykalny będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem dla tych którzy nie posiadają ogrodu czy balkonu, a chcieliby posadzić coś dookoła siebie w stylowym i designerskim wydaniu. Pionowe ogrody stanowią wyjątkowy element dekoracji wnętrza, a także tworzą szczególny mikroklimat.

 

zielona sciana w salonie

www.zielonyogrodek.pl

 

Za sprawą pionowej konstrukcji ogrodów wertykalnych , możemy oszczędzić miejsce w wnętrzach, jednocześnie w efektowny i oryginalny sposób zagospodarować na ogół nie wykorzystaną przestań na ścianach. Decydując się na obecność pionowego ogrodu w wnętrzu, możemy cieszyć się naszą prywatną ekoprzestrzenią przez cały rok.

 

obraz z mchu

www.thestateofswee.com

Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Może spodoba Ci się także wpis …

Największe błędy w projektowaniu kuchni

Największe błędy w projektowaniu kuchni

Największe błędy w projektowaniu kuchni cz. I Projektowanie kuchni bez doświadczenia w aranżacji wnętrz może okazać się trudnym wyzwaniem, w którym łatwo popełnić błędy projektowe. Kuchnia to prawdziwe pole minowe, jeśli chodzi o ilość błędów, które można popełnić...

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Ile kosztuje architekt wnętrz? Bardzo często czynnikiem decydującym o wyborze pracowni wnętrzarskiej jest cena projektu wnętrz. Po wstępnej selekcji, jaką jest wybór biur projektowych na podstawie preferencji estetycznych i stylistycznych, pada pytanie o cenę...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klaudia Tworo

Od 15 lat zgłębiam tematy związane z wnętrzami a od 9 lat prowadzę własne biuro projektowe. Na łamach bloga poruszam tematy, które najczęściej nurtują moich klientów. Zapraszam Cię do lektury, ale także do śledzenia moich social mediów, na których na bieżąco dzielę się aktualnymi projektami i ciekawostkami z życia pracowni. 

Chcesz być informowany o nowych wpisach?

Zapisz się do newslettera i nie przegap ciekawych informacji i cennej wnętrzarskiej wiedzy ? Odbierz też prezent w postaci E-booka „Od czego zacząć urządzanie mieszkania?”.