Świąteczny Design

16/12/2015 | 0 komentarzy

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Radosna atmosfera, zapach pierników, jodły, goździków otacza nas w naszych domach. Aby wprowadzić świąteczny nastrój w domowym zaciszu na ogół sięgamy po tematyczne ozdoby i dekoracje. Nadają one wnętrzu uroczysty charakter oraz akcentują ten niepowtarzalny czas.

 

Od dłuższego czasu można obserwować trendy w bożonarodzeniowym dekorowaniu wnętrz. Zmieniają się już nie tylko kolory bombek choinkowych, ale dostrzec można także różnorodność materiałów i tworzyw z jakich wykonane są dekoracje pojawiające się w naszych domach. 

 

dekoracja świąteczna 2015

www. stylemyslikfiles.com

 

Jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie świąt bez choinki. A dziś? Dziś choinka zostaje niejednokrotnie wyparta designerskimi stroikami bądź dekoracjami. Jednak stwierdzenie, że choinka odeszła do lamusa byłoby absolutną nieprawdą. Choinka nadal znajdzie miejsce w wielu domach, w szczególności ta żywa, której zapach przywołuje na myśl ciepłą i radosną atmosferę świątecznej krzątaniny.
W tym roku w na naszych drzewkach zagości biel. Dzięki chłodnym barwą choinka mimo dużej ilości dekoracji nadal będzie prezentować się skromnie acz elegancko, co idealnie współgra w dużej mierze z nowoczesnymi minimalistycznymi wnętrzami.

 

choinka ubrana na biało

www. the-myparisienne.com

 

Alternatywą dla naszej choinki są stroiki z gałązek, tu szeroki wybór dają nam sklepy z dodatkami do domów. Można je łączyć z świerkowymi gałęziami i dodatkowo dekorować ozdobami. Jednak należy pamiętać, że we wszystkim trzeba umieć zachować umiar, a im więcej tym lepiej nie znajduje swojego zastosowania w takich dekoracjach.

 

drewniana choinka

www. blenkitnyfotel.pl

 

Niezwykle modne w tym roku świąteczne wianki powróciły na drzwi domów. Tu dekoratorzy zaproponowali jednak cały szereg pomysłów, poprzez świerk, słomę, wiklinę, pióra, bombki, koronki i całą masę innych dodatków. Brak tu jednego trendu kolorystycznego, jednak podobnie jak w przypadku choinek skłaniają się do chłodnych odcieni bieli, srebra czy niebieskiego.

 

wianek swiateczny z piorkami

www. art-madam.pl

 

Świąteczną aranżacje nie muszą stanowić tylko lampki czy bombki choinkowe. Koce i poduszki z motywami świątecznymi są nie tylko niezwykle praktyczne w zastosowaniu ale także idealnie oddają klimat Bożego Narodzenia.

 

świateczny design

www. bobedre.dk

 

Dobrze dobrana świąteczna dekoracja, wprowadzi do wnętrza magię i niezwykły bożonarodzeniowy klimat. Tym świątecznym akcentem życzymy zatem spokojnych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.

 

Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz

Może spodoba Ci się także wpis …

Największe błędy w projektowaniu kuchni

Największe błędy w projektowaniu kuchni

Największe błędy w projektowaniu kuchni cz. I Projektowanie kuchni bez doświadczenia w aranżacji wnętrz może okazać się trudnym wyzwaniem, w którym łatwo popełnić błędy projektowe. Kuchnia to prawdziwe pole minowe, jeśli chodzi o ilość błędów, które można popełnić...

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Ile kosztuje architekt wnętrz?

Ile kosztuje architekt wnętrz? Bardzo często czynnikiem decydującym o wyborze pracowni wnętrzarskiej jest cena projektu wnętrz. Po wstępnej selekcji, jaką jest wybór biur projektowych na podstawie preferencji estetycznych i stylistycznych, pada pytanie o cenę...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klaudia Tworo

Od 15 lat zgłębiam tematy związane z wnętrzami a od 9 lat prowadzę własne biuro projektowe. Na łamach bloga poruszam tematy, które najczęściej nurtują moich klientów. Zapraszam Cię do lektury, ale także do śledzenia moich social mediów, na których na bieżąco dzielę się aktualnymi projektami i ciekawostkami z życia pracowni. 

Chcesz być informowany o nowych wpisach?

Zapisz się do newslettera i nie przegap ciekawych informacji i cennej wnętrzarskiej wiedzy ? Odbierz też prezent w postaci E-booka „Od czego zacząć urządzanie mieszkania?”.