Napisz do nas jeśli masz pytania!

Chętnie na nie odpowiemy 🙂 

Godziny pracy

PONIEDZIAŁEK– PIĄTEK: 09:00. – 17:00

*prosimy umawiać wizyty telefonicznie lub mailowo

Kontakt

BIURO@KLAUDIATWORO.COM

+ 48 792 909 644

Lokalizacja

PIRAMOWICZA 9/13 (DOMOFON 145)
90-254 Łódź

Często zadawane pytania

01. Czy muszę zlecać do projektowania całość?

Oczywiście, że nie. W naszej pracowni możesz wykluczyć z projektu część, domu lub mieszkania, które chcesz pominąć w projekcie.

Pamiętaj także, że cena projektu jest zależna od typu zlecanej powierzchni. Np. kuchnia i łazienka mają wyższą cenę projektu  niż pozostałe pomieszczenia.

02. Czy mogę wybrać część pomieszczeń w projekcie kompleksowym a część w koncepcyjnym?

Tak. Nie mniej jednak doradzamy korzystanie z usługi kompleksowej. Projekt koncepcyjny jest jedynie pokazaniem pomysłu na przestrzeń, nie zawiera żadnych wymiarów, rozwiązań technologicznych i materiałowych.

03. Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Projekt wnętrza jest procesem twórczym, a więc istnieje ryzyko, że projekt Ci się nie spodoba. Taka sytuacja jest w naszej pracowni  niezwykle rzadka i  jeśli ma miejsce najczęściej wynika z nieprecyzyjnej komunikacji. Staramy się zminimalizować ryzyko dla takiej sytuacji. Dlatego przed przystąpieniem do prac przeprowadzimy z Tobą szczegółową ankietę projektową  i poprosimy Cię o wskazaniem nam inspiracji, które najbardziej Ci się spodobały stylistyką i kolorystyką.

Nasz projekt będzie się opierał o informacje jakie uzyskamy od Ciebie. Masz też możliwość zmian w projekcie. Możesz zmienić model mebla, lampy, kolorystyki czy układu szafek jeśli nasza propozycja nie będzie trafiona. Spiszesz wszystkie swoje uwagi a my skonsultujemy je z Tobą i wprowadzimy zmiany. Korekty możesz wykupić z góry, lub rozszerzyć projekt o korekty na etapie projektowania, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jeśli uznasz, że zmiany w projekcie nadal z Tobą nie rezonują, możesz zrezygnować z dalszych prac projektowych i rozliczymy tylko wykonane prace.

04. Czy dostanę namiary na sprawdzone ekipy?

Tak, nasza pracownia na przestrzeni lat zebrała namiary na wielu sprawdzonych wykonawców. W ramach współpracy polecimy Ci elektryka, hydraulika, ekipy wykończeniowe, firmy od rekuperacji i klimatyzacji, glazurników, parkieciarzy, szklarzy, tapeciarzy i stolarzy.  Choć są to formy sprawdzone przez nas i naszych klientów, pamiętaj, że może być w nich rotacja pracowników. Warto abyś sam zweryfikował czy jakość usług zalecamy zweryfikować we własnym zakresie jakość usług oglądając pracę wykonawców na żywo.

05. Mam od Was projekt WNĘTRZ. co dalej?

Teraz najtrudniejsza część czyli realizacja. Nasi klienci, którzy nie decydują się na nadzór po stronie pracowni powinni wizytować inwestycję i sprawdzać czy wszystkie prace są zgodne z projektem. 

Otrzymasz rozpiskę, które elementy należy zamawiać, ale pamiętaj, że koordynacja jest po Twojej stronie. 

Możesz też nam zlecić nadzór abyśmy odciążyli Cię w tworzeniu harmonogramu, kontaktach z wykonawcami i sprawdzali poszczególne etapy realizacji.

06. Kiedy najlepiej kontaktować się z architektem wnętrz?

Do architekta wnętrz, należy zgłosić się możliwie szybko.

Jeśli budujesz dom skontaktuj się z wybrana pracownią od 3-6 miesięcy przed planowanym rozpoczęciem prac budowlanych. Architekt wnętrz musi zarezerwować dla Ciebie czas w harmonogramie i przygotować na czas projekt funkcjonalny z punktami hydraulicznymi. Taki projekt będzie Ci potrzebny przed wylaniem płyty fundamentowej. 

Jeśli kupiłeś mieszkanie zgłoś się do architekta na 3-6 miesięcy przed planowanym terminem oddania zmian lokatorskich deweloperowi. Architekt wnętrz przygotuje dla Ciebie układ funkcjonalny ze zmianami lokatorskimi, który dostarczysz deweloperowi. 

Jeśli chcesz zrobić remont w posiadanym domu lub mieszkaniu, szukaj architekta nawet 6-8 miesięcy przed planowanym remontem. Projekt może potrwać od 2-4 miesięcy i najczęściej  w dobrych i popularnych biurach projektowych obowiązuje rezerwacja terminów projektowych. Pełen projekt warto jest mieć gotowy na 2 miesiące przed wejściem ekipy remontowej, by był czas na dokonanie zakupów produktów i  koordynację zamówień.

 

07. Jestem spoza Łodzi czy robicie projekty online?

Oczywiście! Od wielu lat podstawą naszej komunikacji z klientem jest internetowy manager projektu.

Jeśli inwestor ma ochotę wypić z nami kawę i spotkać się osobiście zawsze ma taką możliwość. Jeśli jednak nie ma na to czasu lub takiej możliwości może korzystać z naszego internetowego managera projektu z panelem chatu. W przypadku projektu online można się też umawiać z nami na konsultacje online lub telefoniczne. 

Pamiętaj też, że jeśli jesteś z innego miasta nadal zależeć nam będzie by Twój projekt był zrobiony profesjonalnie. Dlatego jeśli na to pozwolisz, choć raz odwiedzimy Twoją inwestycje, by zobaczyć ją na żywo i dokładnie wszystko zmierzyć. 

08. NIE ODPOWIADAJĄ MI GODZINY WASZEJ PRACY? CZY JEST SZANSA UMÓWIENIA SPOTKANIA W INNYCH GODZINACH?

Rozumiemy, że możesz pracować w tych samych godzinach co my, a po pracy musisz jeszcze odebrać dzieci z dodatkowych zajęć. Staramy się być elastyczni. Możemy przesunąć godziny naszej pracy o +/- 2 h.

Tylko weekendy są dla nas nie do ruszenia i nie prowadzimy w tym czasie spotkań. To czas, który poświęcamy naszym bliskim, w którym realizujemy nasze pasje, załatwiamy swoje sprawy i wypoczywamy :).