Niebieskie Bemowo
  • Projekt Wnętrz: Klaudia Tworo, O. Fedzin i M. Mamos
  • Stylizacja do sesji zdjęciowej: Maria Szymańska
  • Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

W 2016 roku Pani Agata i Pan Łukasz zwrócili się do nas z prośbą o zaprojektowanie ich nowego mieszkania. Inwestycja znajdowała się na warszawskim osiedlu – Kolorowy Gocław. Do zaprojektowania oddano nam ok. 55m2.

Inwestorzy dokładnie wiedzieli czego potrzebują i jaka stylistyka im odpowiada. Wnętrza miały być jasne, z ciemnym drewnem i akcentami czerni. Wnętrza miały być nowoczesne, ale eleganckie. Postawiliśmy więc wprowadzić do wnętrza naturalne materiały, lustra i lśniące materiały, które dały uczucie elegancji.

 Wchodząc do mieszkania po lewo mamy dużą, lustrzaną szafę a po prawo tapicerowane siedzisko. Na wprost od wejścia jest dodatkowo umieszczone duże lustro w lustrzanej ramie. Między lustrami umieściliśmy także wiszącą półkę w lakierowanym czarnym froncie. Ten element stanowi piękną dekorację holu, ale jednocześnie optycznie znacznie go powiększa.

 

W części dziennej i pokojach na podłodze położona jest drewniana deska w ciemnym odcieniu.  Ozdobą salonu jest piękny okrągły, drewniany stół i  dekoracyjna ściana z panelami 3d.

Kuchnia na wysoki połysk w bieli i czerni, jest czysta i elegancka. W kuchni wprowadzono też element dekoracyjny wychodzący na salon, mowa o dekoracyjnej półce na wino z ciekawym skośnym podziałem półek.

Projekt sypialni musiał uwzględniać dużą szafę, gdyż inwestorzy potrzebowali sporo miejsca do przechowywania. Zaprojektowaliśmy więc szafę na całej długości ściany ale,  by nie była ona optycznie ciężka, urozmaiciliśmy ją kompozycją kilku półek na książki.

Projektowanie łazienki było bardzo przyjemnym i prostym zadaniem. Inwestorzy mieli własny pomysł na jej kolorystykę. Wprowadziliśmy tu dekoracyjne mozaiki i sporo zabudów by zoptymalizować miejsce do przechowywania, kosmetyków i chemii łazienkowej.