• Projekt Wnętrz: Klaudia Tworo i Dominika Tworo
  • Stylizacja do sesji zdjęciowej: Maria Szymańska
  • Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Wnętrze zostało zaprojektowane dla Pani Agaty i Pana Tomasza, rodziców ośmiolatka. W pierwszej rozmowie z inwestorami ustaliliśmy, że wnętrza mają być utrzymane w kolorystyce beży, brązów i odcieni ziemi. Postanowiliśmy także wprowadzić żywsze akcenty kolorystyczne w postaci dodatków. W każdej sypialni oprócz neutralnej bazy, pojawiają się kolory odzwierciedlające potrzeby kolorystyczne poszczególnych użytkowników. Wnętrze miało być nowoczesne ale w klasycznym, stylizowanym duchu. Zależało mi na stworzeniu wnętrz, przytulnych i ciepłych, ale jednocześnie ponadczasowych. Bardzo chciałam aby inwestorzy świetnie wypoczywali w tych wnętrzach i by dom stał się ich oazą.

Wnętrza miały być eleganckie, ale miała to być luźna elegancja, nieformalna i nadal dająca wrażenie przytulności. Udało mi się to osiągnąć i doszły mnie słuchy od inwestorów, że świetnie czują się w tych kolorach i fantastycznie się im mieszka. Kolory, które pojawiają się we wnętrzu to przede wszystkim kolory ziemi i beże. Jest tu dużo naturalnych motywów. Beże nadają wnętrzu przytulności i ciepła, ale też rozświetlają i optycznie powiększają wnętrze. Motywy drewna czy kamienia sprawiają, że mieszkanie jest ponadczasowe.

W całym domu, zastosowano sztukaterię, zarówno w cokołach jak i przy suficie. Nadała ona wnętrzu tego eleganckiego, stylizowanego charakteru, którego poszukiwali inwestorzy.

Stylizowane motywy pojawią się też we frontach meblowych. W całym domu pojawia się też motyw jodełki. Poczynając od parkietu typu Chevron, panelach tapicerowanych w pokoju dziecięcym jak i w formie półek wiszących nad TV. Kolejnym ciekawym motywem są tapety wielkoformatowe tworzące w tym projekcie także swojego rodzaju obrazy w tramach ze sztukaterii. Grafiki wielkoformatowe pojawiają się w łazience, sypialni, pokoju syna i w salonie. W projekcie jest mnóstwo ciekawych marek designerskich. Grafiki wielkoformatowe od Wall&Deco i WonderWall, lampa stojąca Flos, Wypoczynek Sits, piękny stylizowany stół od polskiej marki Miloni. Listwy sztukateryjne są z Oraca. W projekcie mamy nietypowy układ kuchni. Gdzie mamy 2 ciągi szafek kuchennych na przeciwko siebie.

Z jednej strony inwestorom zależało na szafkach z witryną a z drugiej strony chcieliśmy uniknąć wolnowiszacego okapu. Dlatego zlew jest po jednej stronie kuchni tuż pod witryną a indukcja w drugim ciągu szafek na przeciwko. Indukcja jest umiejscowiona bardzo nietypowo na te czasy, bo tuż pod oknem. Jest ona jednak wyposażona w zintegrowany
okap.

Jestem bardzo dumna z tego projektu i wdzięczna inwestorom za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Realizacja jest niemal w 100% zgodna założeniami projektowymi. Wszelkie ewentualne zmiany w projekcie były ze mną konsultowane na etapie realizacji. Dzięki temu efekt finalny tej realizacji jest naprawdę cudowny. Wszystko jest przemyślane i dokładnie takie jakie miało być.