• Projekt Wnętrz: Klaudia Tworo
  • Stylizacja do sesji zdjęciowej: Maria Szymańska
  • Zdjęcia: Kamila Markiewicz-Lubańska

Projekt tych wnętrz powstał w 2019 roku na zlecenie Pani Agnieszki i jej męża. Inwestorzy po zakupie domu na jednym z podwarszawskich osiedli, zlecili nam do zaprojektowania jego część, a dokładnie 95 m2. Pozostałe pomieszczenia pozostawili do zaprojektowania sobie samym.

Klienci chcieli uzyskać, nowoczesne, jasne i przytulne wnętrze z jednoczesnym wykorzystaniem granatowych akcentów i naturalnych motywów. We wnętrzu postanowiliśmy więc wprowadzić elementy dębu i marmuru, które miały stanowić bazę do dalszego projektowania.

Już na początku planowania układu pomieszczeń, zadecydowaliśmy, że wiatrołap będzie oddzielony od reszty parteru dekoracyjnym przeszkleniem. Dzięki temu, do części salonowo kuchennej, w chłodniejsze dni nie przedostaje się zimne powietrze przy wchodzeniu do domu. Wiatrołap wyposażony jest w szafę na garderobę wierzchnią z tapicerowanym siedziskiem, poręczną wiszącą półkę z szufladami na korespondencję i klucze oraz duże lustro, które optycznie powiększa wnętrze. W tym wnętrzu połączyliśmy motyw marmuru i betonu, które konsekwentnie pojawiają się w reszcie mieszkania.

Wchodząc do dalszej części domu, przechodzimy otwartym holem do kuchni. Tutaj znajduje się spora kuchnia z wyspą, na której znajduje się także indukcja. Inwestorom zależało na możliwości spożywania przy wsypie szybkich posiłków, dlatego pojawia się tu podwyższony

barek z hokerami. Cała kuchnia jest przestronna, z wieloma szufladami i pojemnymi szafkami. Kolorystycznie jest ona spójna z całością, pojawia się tu bowiem biel, szarość i motyw drewna.

W części salonowej tuż przy kuchni wprowadziliśmy solidny, dębowy stół z metalowymi nogami. Nad nim powiesiliśmy dekoracyjne lampy i duży metalowy zegar, który wypełnia i dekoruje ścianę jadalnianą.

Obok znajduje się wypoczynek z wbudowanym miejscem na książki. W salonie motywem dekoracyjnym jest ściana z betonowych bloczków i ciekawy stół na spiralnej nodze.

Klatka schodowa wyłożona drewnem prowadzi do sypialni i łazienek położonych na piętrze. W sypialni dominujący, mocny odcień to granat, który zastosowaliśmy na ścianie za łóżkiem. Cała reszta jest jasna i kontrastująca do niebieskiego. Naprzeciwko łóżka zastosowaliśmy ramę ze sztukaterii, którą wypełnia betnopodobny tynk dekoracyjny. Z sypialni przechodzi się do łazienki z wanną wolnostojącą otrzymanej w kolorystyce szarości i bieli. Uzupełnieniem i ociepleniem tej kolorystyki jest szafka w kolorze dębu.

 

Druga łazienka dostępna z holu, wyposażona jest natomiast w prysznic, którego strefa w charakterystyczny sposób wyznaczona jest przez pas drewnopodobnych płytek. Ciekawie rozwiązana jest tu ściana z toaletą i umywalką, gdzie zabudowa stelaża przechodzi aż pod szafkę łazienkową, okalając ją płytką drewnopodobną. W łazience umieściliśmy także lustro na całej długości ściany, co znacznie optycznie powiększyło całość.